Service Design
A service design egy komplex módszertani eszköztár, amely arra hivatott, hogy a felhasználói útvonalat építse, tökéletesítse. A kulturális szektorban, pénzügyi területen, vendéglátás, turizmus területén kiemelten nagy segítséget nyújthat egy a service design perspektívából elvégzett átvilágítás, és az arra épülő stratégia gyakorlati alkalmazása.
EsettanulmányEsettanulmányFogyasztói útvonal
A fogyasztó / vásárló / látogató nézőpontjából elvégzett feltérképezése a szolgáltatás teljes folyamatának – annak erős és gyenge pontjainak azonosítása.
Kutatás, megismerés
A szolgáltatás és szervezet kulcsszereplőinek bevonása, szinergiák, igények, akadályok megismerése.
Tervezés
A szolgáltatás és márkaélmény finomra hangolása minden részletre kiterjedve. A service design horizontja lefedi a UX design-t, a márkaidentitást, a belsőépítészetet, az irányító- és útbaigazító rendszereket, az összes kommunikációs csatornát és azok menedzsmentjét, a munkatársak betanítását, szervezetfejlesztést és bármilyen olyan területet ami kihat a fogyasztói élményre.
Megvalósítás
A service design módszertana nagy hangsúlyt fektet a változtatások bevezetésekor a tesztelésre, visszajelzések begyűjtésére, hogy mérhető és valóban hatékony átalakítás történhessen meg, mellyel a szervezet egésze elégedett, s mely biztosítja a fenntartható és üzleti szempontból is előnyösebb működést.
Esettanulmány
Közeledési Múzeum - Volt egyszer egy Északi kiállítás
2021 tavaszán a Közlekedési Múzeum Volt egyszer egy Északi c. időszaki kiállítására készülve alkalmaztuk a service design módszertanát. A kiállítás az Északi járműjavítóban valósult meg, mely ideiglenes helyszínként lett látogatható, mielőtt megkezdődne az új Közlekedési Múzeum fejlesztése.
Felmérés
Milyen nehézségekbe ütközhet a látogató?
Service design szempontból külön kihívást jelentett, hogy a kiállítás a többség előtt még kevésbé ismert, nem bejáratott helyszínen valósult meg. Feltérképeztük a teljes látogatói útvonalat – a kiállításról való tájékozódástól a tényleges látogatásig és utána–, majd ezeket figyelembe véve terveztük meg az online felületet és jelenlétet, valamint a látogatói élményt támogató helyszíni eszközöket.
Eredmények, visszajelzések
A digitális stratégia megvalósítása
A sikert jól mutatja, hogy a tárlat 30.000-nél is több látogatót vonzott, és az online felületeken is kimagasló aktivitást értünk el.
A service design tehát a látogatói élmény köré szerveződő problémák megoldására létrejött holisztikus megközelítés. Kiemelten vizsgálja, hogy látogatóként mit kapunk a személyes jelenléttel és hogyan válik például egy múzeumi látogatás kompromisszumoktól mentes élménnyé. Ma már szinte minden látogatás az online térben kezdődik: ott történik a bevonódás és az elköteleződés az iránt, hogy ellátogatok a múzeumba. Ebben a megközelítésben ezért kiemelt szerepe van az online eszközöknek, egészen onnan, hogy miként találkozik a látogató a kiállítás hírével a digitális térben, milyen az online jegyvásárlás élménye, odáig, hogy a kiállításról hazatérve mit oszt meg a közösségi médiafelületeken.
Érdekel miben segíthet a szervezetednek a
Service Design?
Vedd fel velünk a kapcsolatot és beszélgessünk online vagy személyesen a kihívásokról, igényekről és célokról.
Vedd fel a kapcsolatot!Vedd fel a kapcsolatot!